Магістри спеціальності «Освітні, педагогічні науки», які проходять переддипломну практику у ВНУ імені Лесі Українки на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти, активно знайомляться з науково-методичною документацією кафедри, відвідують заняття досвідчених педагогів і водночас самі виступають у ролі викладачів.
Контроль якості освіти
середа, 27 жовтня 2021 р.
Магістри у ролі викладачів
Переддипломна практика є важливим етапом на шляху до професійного становлення особистості та хорошою підготовкою майбутніх випускників до професійної діяльності. Магістри спеціальності «Освітні, педагогічні науки», які проходять переддипломну практику на кафедрі соціогуманітарних технологій, працюють під керівництвом досвідчених викладачів.
понеділок, 27 вересня 2021 р.
Від теорії до практики: студенти ЛНТУ в обласній організації УТОС
Переддипломна практика є невід’ємною складовою освітнього процесу та кваліфікованої роботи. Це також один із видів самостійної навчальної та науково-дослідної роботи студентів другого (магістерського) рівня спеціальності 011 «Освітні педагогічні науки».
Під час проходження переддипломної практики студенти не тільки закріплюють і поглиблюють теоретичні знання, одержані в процесі вивчення загальних та професійних освітніх компонент, а й здійснюють пошук матеріалу, необхідного для написання кваліфікаційної роботи магістра.
четвер, 26 серпня 2021 р.
У бакалаврів і магістрів можуть анулювати дипломи через плагіат: рішення Кабміну
Кабінет міністрів України прийняв порядок, згідно з яким виші зможуть анулювати ступені вищої освіти бакалаврів і магістрів через порушення академічної доброчесності. Зокрема, за плагіат у дипломних роботах.
Продовжуємо традиції...
субота, 21 серпня 2021 р.
Інклюзивний простір для навчання – приклади з українських шкіл
Знайти в Україні повністю правильно облаштовані школи, згідно з вимогами до інклюзивності – практично неможливо. Але в багатьох є окремі елементи, які можна взяти за приклад іншим школам та адаптувати до своїх приміщень.
“Нова українська школа” зібрала вдалі приклади облаштування інклюзивного простору в українських школах.
вівторок, 6 липня 2021 р.
Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Доцент кафедри соціогуманітарних технологій к.пед.н., доц. Потапюк Лілія Миколаївна пройшла міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінару) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів освіти на тему: «Інноваційні методи дистанційного навчання з використанням платформ Zoom та Moodle» (31 травня – 07 червня 2021). (45 годин – лекційних – 12 год., практичних – 20 год., самостійна робота – 13 год.). Сертифікат ES № 6434/2021 від 07.06.2021. (http://www.iesfukr.org/event/14)
понеділок, 5 липня 2021 р.
Викладачі Луцького НТУ взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції
Викладачі Луцького НТУ проф. Ю. Тулашвілі, проф. О. Гулай, доц. Н. Савчук, доц. Л. Потапюк взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні теоретичні й практичні контексти спеціальної та інклюзивної освіти» (м. Луцьк), яка проходила у Волинському національному університеті імені Лесі Українки на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти 11-12 травня 2021 року.
неділя, 4 липня 2021 р.
Участь у міжнародному семінарі "Небажана поведінка. Стратегії корекції поведінки у дітей з різними нозологіями"
Викладачі кафедри доц. Савчук Н., Потапюк Л. та студенти-магістри спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Генаюк Антон, Гордовський Борис, Горолюк Олександр, Гринюк Валентина, Карпюк Тетяна, Лінник Владислав, Сахарчук Павло взяли участь у міжнародному семінарі "Небажана поведінка. Стратегії корекції поведінки у дітей з різними нозологіями". Лекторка, д-р Тереза Сіансіоло Вермонт (США) поділилася власним досвідом застосування АВА-терапії; розповіла про функціональну оцінку, корекцію поведінки дітей різних категорій; розкрила способи надання допомоги сімям удома та в соціумі шляхом залучення методик корекції поведінки. Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам, громадській організації "Сходинка в майбутнє", які організували цей захід.
субота, 19 червня 2021 р.
Запрошуємо на навчання!


пʼятниця, 28 травня 2021 р.
Вручення нагород студентам
субота, 22 травня 2021 р.
Онлайн навчання магістрів у фаховій школі
Студенти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки гр. ОПНм-11 Горолюк Олександр, Димарчук Оксана, Сахарчук Павло та Карпюк Тетяна пройшли онлайн навчання у Центрі здоров’я та розвитку «Коло сім’ї».
пʼятниця, 21 травня 2021 р.
Методичні основи проведення занять з дітьми з різними нозологіями
У Луцькому НТУ продовжується тісна співпраця науковців та практиків. Днями до магістрів спеціальності «Освітні, педагогічні науки (Інклюзивна освіта)» завітала вчителька української мови та літератури Луцького навчально-реабілітаційного центру Дмитрук Руслана Олександрівна. Педагог в межах вивчення дисципліни «Спеціальна методика навчання» розкрила методичні основи проведення навчальних занять з дітьми з різними нозологіями та вказала на особливості роботи з такими дітьми.
пʼятниця, 14 травня 2021 р.
Психолого-педагогічні основи розвитку і освіти осіб зі складним дефектом
На кафедрі соціогуманітарних технологій триває низка відкритих занять з гостьовими лекторами. Така співпраця відбувається для того, аби популяризувати ідеї інклюзивної освіти «на всіх рівнях».
середа, 12 травня 2021 р.
четвер, 6 травня 2021 р.
Феномен бідності та нерівних можливостей дітей
субота, 1 травня 2021 р.
Активна участь здобувачів освіти спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт
пʼятниця, 30 квітня 2021 р.
Студентам ЛНТУ провели лекцію учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
пʼятниця, 23 квітня 2021 р.
Студентка факультету ЦОСТ – переможниця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт
Студентка (другого) магістерського рівня вищої освіти Луцького НТУ факультету ЦОСТ спеціальності «Освітні, педагогічні науки» Оксана Димарчук отримала диплом II ступеня (науковий керівник – к.пед.н., доц. Потапюк Лілія Миколаївна).
середа, 14 квітня 2021 р.
Особливості освітнього процесу у вальдорфській школі
Навчати граючись, розвивати не лише інтелектуальні, а й творчі, практичні здібності, забезпечувати соціальну взаємодію, виховувати вільну, морально відповідальну і адаптовану до сучасного суспільства людину – ось головні завдання вальдорфської педагогіки, яка набуває поширення в усьому світі, зокрема в Україні. Засновник вальдорфської педагогіки Рудольф Штайнер розробив власну філософію, антропософію або людинознавство, яка стала основою вальдорфської школи та зробила значний поштовх до змін системи, що діє в класичних школах.
Наші здобутки на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт
Обговорення освітніх програм
Урок як основна форма організації навчання дітей з особливими освітніми потребами
субота, 10 квітня 2021 р.
Як навчати «особливих дітей»? Стосується кожного…
Сьогодні явище інклюзії міцно увійшло в наше життя і вже ні в кого не викликає подиву навчання у звичайному класі дитини з особливими освітніми потребами. Як саме навчити, чому вчити, які методи, засоби навчання використовувати в інклюзивному класі, – ці та інші тонкощі педагогічної науки розповіла Наталія Ігорівна Литвин, вчитель-методист, дефектолог-олігофренопедагог ГО «Сходинка в майбутнє», співзасновник Центру корекційного розвитку для особливих дітей.
пʼятниця, 19 березня 2021 р.
Обговорення проєкту освітньої програми
Лекція гостьового лектора
16 березня магістри спеціальності 011 Освітні педагогічні науки, та бакалаври спеціальності 053 «Психологія» в межах вивчення дисципліни «Спеціальна методика навчання дітей з ООП» мали змогу прослухати лекцію гостьового лектора – голови Волинської обласної організації УТОС, Терпелюк Світлани Іванівни.
четвер, 25 лютого 2021 р.
Участь студентів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки у міжнародному стажуванні
Студентки спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки гр. ОПНм-11 Димарчук Оксана та Михальчук Іванна брали участь у міжнародному підвищенні кваліфікації (стажуванні) для магістрів, аспірантів та ад’юнктів.
неділя, 24 січня 2021 р.
Екзаменаційна сесія
Екзаменаційна сесія – це період підбивання підсумків навчальної роботи студентів протягом семестру. В період пандемії звичний формат проведення іспитів, курсових та заліків відійшов в минуле, а на зміну прийшли новітні технології. Під час використання яких необхідно пам’ятати й про найважливіший аспект освітньої діяльності – комунікацію студентів та викладачів.